پس از انتشار متنی توسط روابط عمومی امور آبفا شادگان با عنوان اجرای خط جدید فاضلاب در چهارراه لاله آب های سطحی ۲۴ ساعت دفع شدند، لازم است در راستای تنویر افکار عمومی و در رابطه با پروژه آب های سطحی و متن منتشر شده توضیحاتی به سمع و نظر شهروندان گرامی ارائه نماییم.

پدیده آبگرفتگی در فصل بارندگی در برخی معابر سطح شهر بخصوص بخش‌های مرکزی شهر موضوعی است که مدت‌هاست مشکلاتی را برای شهروندان و مدیریت شهری ایجاد نموده و علیرغم اینکه طرح‌های موقتی نیز در سال‌های گذشته توسط شهرداری اجرا شده، اما متاسفانه موفقیت آمیز نبوده لذا جهت رفع این مشکل، شهرداری شادگان در سال ۱۴٠٠ اقدام به اجرای پروژه آبهای سطحی در ۳ نقطه بحرانی نموده که بحمدالله موفقیت آمیز بوده و ثمره آن در بارندگی ۴۰ میلیمتری اخیر مشاهده شد.

اظهارات مدیر محترم آبفا شادگان مبنی بر جمع آوری آبهای سطحی بواسطه خط جدید الاحداث فاضلاب چهارراه لاله عاری از صحت است و در واقع فرار به جلو است، لازم بذکر است در ایام بارندگی شاهد پس زدگی مکرر فاضلاب و هدایت آن به سپتیک های آبهای سطحی و معابر، مخصوصاً در خیابان های ۱۵ خرداد غربی و ولایت هستیم که می طلبد تدابیری در خصوص جلوگیری از سرازیری آب و فاضلاب به آبهای سطحی و پمپاژ های شهرداری اتخاذ شود.

شایان ذکر است به علت فرسودگی شبکه فاضلاب و گرفتگی خطوط، شبکه فاضلاب نمیتواند در هدایت آبهای سطحی نقش موثری داشته باشد از این رو پسآب های مکرر و فوران از منهول های آبفا در روزهای عادی و بخصوص روزهای بارانی در اکثر مناطق مشاهده میکنیم.

اميدواريم خداوند به همه ما توفیق خدمت خالصانه عنايت كند و خدمتگزاری صدیق برای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.